Kategoria: Włókno węglowe

Aktywne filtry

Włókno węglowe

Jednym z materiałów modelarskich jest oczywiście włókno węglowe. Większość doświadczonych modelarzy doskonale wie, gdzie się go używa i jak istotną funkcję ono pełni. Czym więc jest włókno węglowe? Jest to po prostu materiał powstały w wyniku suchej destylacji poliakrylonitrylu, a struktury węglowe, z których jest zbudowany przypominają grafit. To właśnie ta struktura sprawia, że włókno jest niezwykle wytrzymałe mechanicznie, a na dodatek nietopliwe oraz odporne na substancje chemiczne. Jest to więc surowiec o niezwykłych właściwościach, które wykorzystuje się w wielu dziedzinach technologii.

Gdzie stosuje się włókno węglowe w przypadku modelarstwa? Przede wszystkim używane jest ono jako materiał konstrukcyjny w różnego rodzaju kompozytach. Ma on także za zadanie poprawiać właściwości materiału stanowiącego bazę dla konstrukcji i tak naprawdę bez niego wiele z tych konstrukcji nie mogłoby powstać. Warto wiedzieć, że tworzywo to przydaje się wszędzie tam, gdzie konieczna jest jak największa wytrzymałość, a jednocześnie jak najmniejszy ciężar. W końcu nawet ogromne śmigła oraz inne części samolotów, w tym wzmocnienia kadłuba i skrzydeł, wykorzystują właśnie karbon. Dzięki temu elementy mocno narażone na obciążenie są wsparte. Ta sama właściwość wykorzystywana jest w modelarstwie, gdzie również niektóre części należy dodatkowo wzmocnić. Co ciekawe, włókno węglowe stosuje się między innymi w modelarstwie RC.

W naszym sklepie znajdziesz szereg produktów z tej kategorii. Materiały modelarskie z włókna węglowego dostępne w naszym asortymencie to przede wszystkim listwy, pręty oraz rurki, które pomogą Ci zbudować solidną, bardzo wytrzymałą konstrukcję. Z jednej strony mamy bowiem wytrzymałość włókna węglowego, z drugiej zaś precyzję wykonania, która jest dla nas najważniejszym aspektem. Z wykorzystaniem karbonu będziesz w stanie stworzyć naprawdę doskonałe modele bez obaw, że konstrukcja się naruszy bądź nie wytrzyma nawet najmniejszego dotyku czy ruchu.