Papier

Papier

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kategoria: Papier

Aktywne filtry

Szkicowniki

Papier to niezbędny element w warsztacie każdego artysty. Dzięki niemu można tworzyć wiele olśniewających projektów, bez względu na to, czy są to szkicowniki, bloki szkicowe czy bloki akwarelowe. Liczba zastosowań i odmian papieru jest praktycznie nieograniczona. Wiadomo, że na początku przygody z rysowaniem odpowiedni będzie nawet zwykły papier do drukarki. Później natomiast warto inwestować w coraz lepsze materiały i dostosowywać papier do techniki rysowania. Nie da się jednak ukryć, że rodzaj papieru, na którym będziemy rysować, odgrywa ogromną rolę i może mieć wpływ na finalny efekt pracy. Pośród artystów popularnością cieszą się poręczne szkicowniki. Z jakiego powodu są tak cenne dla artystów?

  • są lekkie i przenośne;
  • zawierają różne rodzaje papieru;
  • po zapełnieniu można je zatrzymać i spoglądać, jak ewoluowała technika rysowania i zmieniały się prace.

Szkicowniki stanowią świetny materiał do ćwiczeń, eksperymentów i doskonalenia umiejętności. Niektórzy posiadają dwa szkicowniki – jeden przeznaczony do prób, w drugim natomiast znajdują się prace, którymi można podzielić się ze znajomymi. Regularne szkicowanie pozwoli na sprawdzenie, jak bardzo doskonalą się umiejętności, co może być świetnym źródłem motywacji.

Bloki akwarelowe, szkicowe, do markerów

W naszym sklepie znajdują się bloki akwarelowe, szkicowe i przeznaczone do rysowania markerami. Bloki szkicowe w różnych formatach dzięki swym niejednolitym, teksturowanym kartkom świetnie zdają egzamin podczas szkicowania i wykonywania rysunków takimi przyborami jak: kreda, węgiel, kredki, grafit, ołówki czy pastele. Zjawiskowo prezentują się prace tworzone za pomocą bloków akwarelowych. Bloki akwarelowe są przeznaczone do malowania farbami akwarelowymi, temperami, gwaszami, ale można stosować również inne techniki, takie jak ołówki, pastele lub tusz. Kolejną godną uwagi pozycją są bloki do malowania markerami, pisakami, tuszem i atramentem. Wyróżniają się teksturą papieru, która pozwala markerom na z łatwością poruszać się po powierzchni kartek i równomiernie pokrywać je tuszem. Zabezpieczenie przed nadmiernym wchłanianiem tuszu i jego przenikaniem na drugą stronę to kolejna zaleta bloków do markerów. Jak widać, wybór jest naprawdę ogromny, warto po prostu używać materiałów, z których jest się zadowolonym. 

Jeśli wybrałeś już odpowiedni papier, wyszukaj również odpowiednie ołówki i zacznij rysować!