Kategoria: Pamiętniki na kłódkę

Aktywne filtry

Pamiętniki dla dzieci na kłódkę

Pamiętniki dla dzieci to wspaniałe miejsca, w których najmłodsi mogą pisać, co dzieje się w ich życiu. Są doskonałym sposobem na zachowanie wspomnień, zauważanie wzorców życiowych, śledzenie postępów w osiąganiu celów. Pamiętnik to świetny sposób, aby zachęcić dziecko do pisania. Obecnie dzieci spędzają tak wiele czasu, korzystając z komputerów, tabletów, telefonów i innych technologii, że pisanie ręczne schodzi na dalszy plan. W szkole dzieci rzadko mają wybór tematu do pisania. Tematyka jest prawie zawsze podyktowana przez nauczyciela, niezależnie od tego, czy będzie to wiersz o porach roku, czy opis wycieczki szkolnej. Pisanie pamiętników daje dziewczynkom i chłopcom w tym zakresie pełną swobodę, wyśmienicie uwalniając kreatywność, ponieważ mogą zapisać tam wszystko, co przychodzi im do głowy.

Posiadanie własnego pięknego pamiętnika może motywować dziecko do pisania dla przyjemności, bez względu na to, czy będzie pisać codziennie, czy co pewien czas. Kolorowe, przyjemne w dotyku, wykonane z papieru wysokiej jakości pluszowe, włochate pamiętniki dla dzieci z kłódką mogą stać się przedmiotami, z którymi najmłodsi nie będą chcieli się rozstawać!

Jakie korzyści dają pamiętniki dla dzieci?

Prowadzenie pamiętnika przez dziewczynki i chłopców to nie tylko dobra zabawa. W perspektywie może przynieść również imponujące korzyści edukacyjne i pomóc we wszechstronnym rozwoju dziecka. Jakie umiejętności można rozwinąć, prowadząc pamiętnik?

  • pisanie ­– im więcej ćwiczeń, tym lepiej. Dlatego też pisząc regularnie, dzieci doskonalą umiejętność pisania, słownictwo, gramatykę oraz budowę struktury zdań;
  • wyrażanie emocji i własnych uczuć, które pomoże zbudować dojrzałość emocjonalną i wrażliwość oraz będzie sposobem na podkreślenie własnej osobowości;
  • kreatywność – prowadzenie pamiętnika nie musi polegać jedynie na zapisywaniu zaistniałych faktów na papierze. Dzieci mogą eksperymentować, dlatego warto zapewnić im odpowiedni wybór artykułów piśmienniczych i nie tylko, takich jak kolorowe długopisy, markery, ołówki czy rozmaite ozdobne naklejki;
  • czytanie ze zrozumieniem i poprawa błędów – ponowne czytanie wpisu pozwoli doskonalić umiejętność czytania oraz znaleźć i poprawić błędy, które pojawiły się we wcześniejszych wpisach.

Dziecku, które pisze pamiętnik, warto pozwolić zachować odrobinę prywatności, o ile oczywiście nie ma się podejrzeń o pojawieniu się poważnych problemów. Jeśli zechcą, na pewno pochwalą się efektami przed szerszą publicznością!