Filtruj według

Marka

Marka

Skala

Skala

Wiek

Wiek

Farby

Farby

Klej

Klej

Kategoria: Żaglowce i statki

Aktywne filtry

Modele żaglowców i statków do sklejania drewniane

Budowanie drewnianych modeli statków i żaglowców to szalenie satysfakcjonujące i kreatywne hobby. Tworzenie modeli okrętów to specjalistyczna sztuka sięgająca starożytności. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych hobby na świecie, a niektóre modele są bardzo poszukiwanymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Skąd bierze się ich popularność? Po prostu drewniane modele statków prezentują się magicznie. W przypadku niektórych historycznych okrętów wykorzystuje się oryginalne plany, które zostały zmniejszone do odpowiedniej skali. Dzięki temu modele statków wyglądają jak wielkogabarytowe pierwowzory. Ich zjawiskowy wygląd podkreślają misterne, skrupulatnie oddane na modelu detale. O szczególnej wartości modeli żaglowców i statków do sklejania świadczy ogromna estetyka oraz staranność wykonania przy użyciu trwałych materiałów wysokiej jakości. Statki cywilne, okręty wojenne, łodzie podwodne, szalupy ratunkowe czy łodzie rybackie, to jednostki pływające, za którymi przeważnie stoi piękna, ekscytująca, a czasem tragiczna historia. Dlatego też modelarstwo tego typu niesie ze sobą potężną dawkę wiedzy historycznej i pcha do jej zdobywania, zaciekawia.

Modele żaglowców z drewna

Pod względem popularności klasyczne modele żaglowców z drewna wiodą prym wśród jednostek nawodnych. Nie tylko zapewniają wspaniałą pracę z odwzorowywaniem nawet najdrobniejszych szczegółów, ale po sklejeniu używane są do celów dekoracyjnych, stanowiąc bardzo cenny eksponat domu lub biura, obok którego wręcz nie można przejść obojętnie. Rozpostarte nad drewnianym kadłubem żagle podkreśla piękno modelu, fascynując nawet po upływie lat.

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym czy początkującym modelarzem, z pewnością w ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz model, który porwie Cię na długie godziny w wir przyjemnej modelarskiej pracy. Niezależnie od tego, czy to model okrętu wojennego, żaglowca czy łodzi rybackiej, drewniane modele statków stanowią idealny, widowiskowy prezent dla każdego, kto choć odrobinę interesuje się modelarstwem.