TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II
  • TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II
  • TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II
  • TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II
  • TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II
  • TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II

TRUMPETER 02245 Szturmowiec LTV A-7D Corsair II

348,00 zł

Poddźwiękowy szturmowiec przystosowany do operowania z lotniskowców produkowany przez LTV.

Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Trumpeter
TRU02245

Skala:
1:32

Okres historyczny:
po II wojnie światowej

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
10+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

TRUMPETER 02245 LTV A-7D Corsair II

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania

Vought A-7 Corsair II to lekki samolot szturmowy, przystosowany do operowania z lotniskowców. Jego historia rozpoczyna się w lutym 1964 roku kiedy zlecono firmie Vought opracowanie projektu nowego samolotu pokładowego dla US Navy. Projekt opracowano na bazie myśliwca F-8 Crusader, dostosowując go do lotów poddwiękowych. Oblotu prototypu A-7 dokonano w 1965 roku, a produkcja seryjna ruszyła rok później. Corsair II przypomina sylwetką Crusadera, zrezygnowano jednak ze zmiany kąta zaklinowania skrzydła, które skonstruowano od nowa, powiększając liczbę węzłów podwieszeń do 6 oraz zastosowano - obok klap i lotek - słoty i spoilery, wprowadzono również urządzenie do hydraulicznego składania skrzydeł. Konstrukcję zunifikowano na szeroką skalę z Crusaderem, używając wielu gotowych elementów. Samoloty A-7 Corsair II zostały wykorzystane bojowo na szeroką skalę w wojnie wietnamskiej oraz w ataku powietrznym na Libię w 1986 roku. Były także eksportowane min. do Grecji oraz Portugalii. Wersja A-7D to wersja z silnikiem TF-41-A-1 oraz z działkiem M61A1 Vulcan zamiast dwóch Colt-Browning Mk12. Usunięto zaczep i prowadnicę do katapulty pokładowej oraz zastosowano inny układ uzupełniania paliwa w powietrzu. A-7D jako pierwszy otrzymał system HUD.