TRUMPETER 01649 Myśliwiec F-100D Super Sabre
  • TRUMPETER 01649 Myśliwiec F-100D Super Sabre

TRUMPETER 01649 Myśliwiec F-100D Super Sabre

85,00 zł

Samolot myśliwski używany pod koniec eksploatacji jako samolot myśliwsko-bombowy.

Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Trumpeter
TRU01649

Skala:
1:72

Okres historyczny:
po II wojnie światowej

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

TRUMPETER 01648 F-100C Super Sabre

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

North American F-100 Super Sabre to samolot myśliwski używany pod koniec eksploatacji jako samolot myśliwsko-bombowy. Bezpośredni następca North American F-86 Sabre. Zaprojektowany jako pierwszy seryjnie produkowany samolot zdolny do przekroczenia prędkości dźwięku w locie poziomym. Wyposażony w pojedynczy silnik o mocy 45kN lub 71kN z dopalaniem. Wersja C to zmodyfikowana wersja A, umożliwia przenoszenie uzbrojenia na węzłach podwieszanych, dodatkowo dodano też możliwość przenoszenia paliwa w szkrzydłach, zbudowano 476 sztuk. Wersja D to z kolei przerobiona wersja C która przeznaczona została całkowiecie do roli samolotu bomboweg, poprawiono w niej awionikę oraz dodano węzły pod kadłubem umożliwiające przenoszenie cięższego uzbrojenia. Zbudowano około 1274 egzemplarzy.