MISTERCRAFT C-18 Samolot TS-11 White Eagle Iskra
  • MISTERCRAFT C-18 Samolot TS-11 White Eagle Iskra

MISTERCRAFT C-18 Samolot TS-11 White Eagle Iskra

21,00 zł

Samolot szkolno-treningowy, produkowany przez WSK "PZL Mielec" , zaprojektowany przez zespół pod kierunkiem Tadeusza Sołtyka. Pierwsza polska konstrukcja lotnicza napędzana silniki

Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

MISTERCRAFT
MCC18
5903852030186

Skala:
1:72

Okres historyczny:
po II wojnie światowej

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
8+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

MISTERCRAFT C-18 Samolot TS-11 White Eagle Iskra

Model plastikowy do samodzielnego sklejania i pomalowania.

Wprowadzenie do wyposażenia Wojsk Lotniczych samolotów odrzutowych wymusiło potrzebę zbudowania nowoczesnego samolotu szkolno-treningowego, dzięki któremu w porównaniu z nauką na samolotach tłokowych czas szkolenia ucznia uległby znacznemu skóceniu co spowodowałoby obniżenie kosztów. Pozwoliłoby to również wyrobić u pilota od samego początku odruchy właściwe dla sterowania samolotem odrzutowym. Pomysł budowy nowoczesnego samolotu szkolno-treningowego w swoich założeniach obejmował stworzenie uniwersalnej nowej maszyny mającej jednocześnie cechy samolotu do szkolenia podstawowego, samolotu przejściowego i samolotu szkolno-bojowego. Taki samolot dawałby możliwość wszechstronnego przeszkolenia pilota na jednym typie maszyny. Zlecenie na opracowanie projektu wstępnego TS-11 Iskra, obejmujące wymagania taktyczno-techniczne określone przez Dowództwo Wojsk Lotniczych, otrzymało w 1957 roku biuro konstrukcyjne kierowane przez doc. inż. Tadeusza Sołtyka. Do końca 1959 r. wykonano projekt wstępny i konstrukcyjny, niezbędne makiety i przeprowadzono próby statyczne w Zakładzie Wytrzymałości (TK) Instytutu Lotnictwa wykonywane pod kierunkiem szefa Zakładu Wytrzymałości inż.Tadeusza Chylińskiego.