Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Wiek

Wiek

Kategoria: Samoloty

Aktywne filtry

Modele samolotów do sklejania drewniane

Samoloty z balsy

Proste do składania samoloty z balsy to fascynujące modele przeznaczone zwłaszcza dla początkujących modelarzy. Są świetnym wprowadzeniem do trudniejszych modeli latających. Wprawdzie obecnie bardzo popularne są modele statyczne, ekspozycyjne, wykonane np. z plastiku, ale duch tworzenia latających modeli balsy jest nadal bardzo żywy.

Dlaczego robi się samoloty z drewna balsowego?

Odpowiedź jest prosta: dlatego że samoloty z balsy dobrze latają. Balsa to jeden z najlżejszych na świecie gatunków drewna. Drewno balsowe jest powszechnie stosowane do budowy modeli ze względu na wyjątkowy stosunek wytrzymałości do masy. Umożliwia pasjonatom modelarstwa tworzenie niesłychanie lekkich, a przy okazji trwałych modeli samolotów, które realistycznie szybują w powietrzu. Szczególnie istotny okazuje się fakt, że balsę można łatwo ciąć, kształtować i kleić, dzięki czemu świetnie się sprawdza się w procesie tworzenia.

Producent modeli samolotów z balsy

Niektórzy modelarze satysfakcję odnajdują w tworzeniu samolotów z drewna od podstaw. To świetna zabawa, lecz wymaga także dużo pracy. Dlaczego więc na początku swojej przygody zadawać sobie tyle trudu, skoro na rynku jest dostępnych sporo niedrogich, a bardzo pięknych modeli? Producent samolotów z balsy, firma Hobby-Model, od ponad 20 lat z prawdziwą pasją oddaje się tworzeniu modeli z balsy. Zaprojektowane przez nas szybowce, takie jak Pliszka, Komar, Czajka, Sójka czy Wilga, to cudowny fragment historii polskiego szybownictwa. Wykonane przez nas modele samolotów przystosowane są do startu z gumowych wyrzutni lub po prostu z ręki. Kolejną zaletą jest prosty montaż, a wszystkie niezbędne do złożenia modelu elementy ulokowane są w pudełku.

Chcesz budować samoloty z balsy od podstaw? W takim razie znajdź w naszym sklepie materiały modelarskie z balsy