REVELL 03610 Statek Boba Fetta Slave I
  • REVELL 03610 Statek Boba Fetta Slave I

REVELL 03610 Statek Boba Fetta Slave I

33,00 zł

Statek kosmiczny należący do łowcy nagród Jango Fetta, a później do jego klona, Boby.

Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Revell
REV03610

Skala:
1:160

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
8+

REVELL 03610 Star Wars Boba Fett's Slave

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Slave I to statek kosmiczny należący do łowcy nagród Jango Fetta, a później do jego klona, Boby. Początkowo był to policyjny patrolowiec typu Firespray.

Bob Fett po śmierci ojca zmodyfikował statek. Zwiększył zasięg lotów międzygwiezdnych, a także rozmiar zbiorników paliwa. Dodał także inny sprzęt zakłócający, lepszy system maskujący, jak również przezbroił maszynę: energochłonne działka impulsowe zastąpił jonowymi, bardzo potrzebnymi w pracy łowcy, a wśród torped umieścił kilka fałszywych, które zostawiały znaczniki.

Unikalny system zakłócający umożliwił Fettowi skryte podążanie za Hanem Solo. Kiedy Fett dostarczał Solo do Jabby, wdał się w walkę z droidami IG-88. Fett zniszczył je, ale jego statek dość mocno na tej walce ucierpiał. Jeden z robotów śledził go aż do atmosfery Tatooine, ale i z nim Fett dał sobie radę, chociaż statek doznał kolejnych uszkodzeń. Po wyremontowaniu na Gall, statek wrócił do pełnej sprawności, która trwała dość krótko - tym razem maszynę uszkodził Bossk chcący - jak wcześniej IG-88 - odbić Hana Solo. Fett poradził sobie z zagrożeniem i zdołał samodzielnie naprawić drobne uszkodzenia.

Na Tatooine Fett, który wpadł do trzewi Sarlacca, stracił statek, ponieważ został on odkryty przez rebeliancki patrol. Gdy Slave I spoczywał na policyjnym parkingu pod kontrolą Nowej Republiki przez kilka lat, Fett używał wtedy nowego statku, który nieco sentymentalnie nazwał Slave II. Podczas odrodzenia imperatora, Fett stanął do walki z Hanem Solo. Po poważnym uszkodzeniu tej maszyny, postanowił odzyskać "jedynkę", czego w końcu dokonał. Za jego pomocą uszkodził ukochany statek Solo - Millennium Falcona, a później kontynuował pogoń za nim. Solo zdołał uszkodzić Slave I, na tyle poważnie, że Fett był zmuszony używać przez pewien czas Slave'a III, a w ostatecznej walce z kapitanem Solo, używał już Slave IV.

Fett zdołał jednak naprawić oryginał, na krótko przed wkroczeniem Yuuzhan Vong do galaktyki. Pod koniec wojny Boba, wraz z innymi Mandalorianami pomógł Hanowi Solo i Leii Organie w walce z Yuuzhan Vongami. Następnie odleciał swoim statkiem.

Podczas drugiej insurekcji koreliańskiej Fett używając Slave I wyruszył na poszukiwania Taun We.