REVELL 03606 Myśliwiec Anakina Eta-2
  • REVELL 03606 Myśliwiec Anakina Eta-2

REVELL 03606 Myśliwiec Anakina Eta-2

33,00 zł

Myśliwiec przechwytujący Eta-2, którym latał Anakin Skywalker jest uważany za najbardziej zaawansowany myśliwiec w całej galaktyce.

Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Revell
REV03606
03606

Skala:
1:58

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
8+

REVELL 03606 Star Wars Anakin's Jedi Starfighter

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Myśliwiec przechwytujący typu Eta-2 Actis to myśliwiec produkcji Kuat Systems Engineering, który był przeznaczony przede wszystkim dla Jedi. Używano go pod koniec wojen klonów. Był swoistym następcą Delta-7 Aethersprite.

Podczas projektowania tego myśliwca, konstruktorzy z Kuat Systems Engineering dokładnie zapoznali się z modyfikacjami, które Anakin Skywalker wprowadził do wcześniejszych modeli myśliwców przeznaczonych dla Jedi. Przede wszystkim, postarali się, aby kształt maszyny był bardziej zwarty, a co za tym idzie, aby był mniejszym celem dla przeciwnika. W tym celu zrezygnowali z kadłuba w kształcie klinu, przenosząc większość osprzętu zamontowanego w "szpicu", za kokpit. W ten sposób, oprócz optycznego pomniejszenia maszyny, uzyskali jeszcze jeden korzystny efekt: znacznie zwiększyli pole widzenia pilota.

Cechą wspólną wszystkich maszyn przeznaczonych dla Jedi było to, że rezygnowano w nich z większości osprzętu na rzecz niewielkiego rozmiaru, dużej zwrotności i szybkości. Dzięki temu ich piloci mieli okazję w pełni wykorzystać w nich swój nienaturalny refleks. Tak też rzecz miała się w przypadku Eta-2 Actis. Maszyna ta nie posiadała ani hipernapędu, ani systemu osłon. Aby wykonywać dalekie misje konieczne było korzystanie z zewnętrznego pierścienia typu Syliure-45.

W porównaniu z Delta-7 Aethersprite, dokonano pewnych zmian uzbrojenia. Nie tylko dodano dwa działa jonowe, które znacznie zwiększały siłę ognia, ale również zainstalowano zupełnie nowe działa laserowe. Miały one dość dużą moc, a co za tym idzie emitowały dość dużo zbędnego ciepła, przez co niezbędne stało się zamontowanie rozkładanych płatów. Ponadto, nie miały one zbyt dużej szybkostrzelności. Nie było to jednak problemem dla Jedi, którzy rzadko chybiali.

Eta-2 Actis była wyposażona w miejsce dla droida astromechanicznego, który pomagał zarówno w używaniu napędu nadprzestrzenngo, jak również w zwykłym pilotażu i wykonywał drobne naprawy podczas lotu.

Zalecane kolory farb:

32135, 32178, 32182, 32184, 32199, 32301, 32310, 32331, 32374