TRUMPETER 01540 Działo samobieżne Geschutzwagen Tiger Grille II
  • TRUMPETER 01540 Działo samobieżne Geschutzwagen Tiger Grille II

TRUMPETER 01540 Działo samobieżne Geschutzwagen Tiger Grille II

234,00 zł

Prototypowe niemieckie działo samobieżne z okresu drugiej wojny światowej.

Ilość:
Ostatnie sztuki w magazynie

Trumpeter
TRU01540
2018-11-23

Skala:
1:35

Okres historyczny:
II wojna światowa

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

TRUMPETER 01540 Geschutzwagen Tiger Grille II

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Prace projektowe nad Grille II rozpoczęły się w 1942 roku w zakładach Kruppa. Grille II miał stanowić element większej serii nowych, ciężkich dział samobieżnych dla Wehrmachtu, które miały zastąpić sprzęt wykorzystywany do tej pory. W pracach projektowych nad Grille II wykorzystano przedłużone podwozie czołgu Pz.Kpfw. VI Tiger II oraz jego układ napędowy, przy czym został on umieszczony w przedniej części wozu. Z tyłu kadłuba przewidziano przedział bojowy dla świetnej armaty K18 kal. 170 mm. Pancerz Grille II miał chronić załogę jedynie przed odłamkami artyleryjskimi i bronią małokalibrową. Pojazd Grille II nie uzyskał jednak wysokiego priorytetu w niemieckich programach zbrojeniowych i nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej.