TAMIYA 35308 Pojazd Light Utility Car 10HP
  • TAMIYA 35308 Pojazd Light Utility Car 10HP
  • TAMIYA 35308 Pojazd Light Utility Car 10HP

TAMIYA 35308 Pojazd Light Utility Car 10HP

100,00 zł

Lekki, brytyjski, wojskowy samochód transportowy

Ilość:
Dostępne na stanie

Tamiya
T35308
2018-11-19

Skala:
1:35

Okres historyczny:
II wojna światowa

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

Tamiya 35308 Light Utility Car 10HP

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Light Utility Car, nazywany popularnie Tilly był lekkim, brytyjskim, wojskowym samochodem transportowym z okresu II wojny światowej. Tilly był samochodem, który powstał z połączenia dwóch podstawowych elementów. Nadwozie tego auta zostało skonstruowane przez firmę Austin i powstało w wyniku połączenie dwuosobowej kabiny pasażerskiej z – najczęściej - nakrywaną plandeką przestrzenią ładunkową. To nadwozie z kolei było zabudowywane na różnego typu podwoziach samochodowych. Zawsze były to jednak podwozia aut osobowych, już produkowanych na stosunkowo dużą skalę, np. Austin 10 GRQ, Hillman Minx czy Standard Flying 14. Lokowanie Tilly na danym podwoziu oznaczało też nadanie innej nazwy, np. Austin 8 HP, Austin 10 HP czy Morris 10 HP. Samochody tego typu, choć tanie i proste w budowie, okazały się bardzo użyteczne i pozostawały w służbie jeszcze w latach 50. XX wieku. Były też używane przez siły zbrojne Danii czy Portugalii.