TAMIYA 32529 Czołg niemiecki Tiger I (Africa, wczesna produkcja)
  • TAMIYA 32529 Czołg niemiecki Tiger I (Africa, wczesna produkcja)
  • TAMIYA 32529 Czołg niemiecki Tiger I (Africa, wczesna produkcja)

TAMIYA 32529 Czołg niemiecki Tiger I (Africa, wczesna produkcja)

118,00 zł

Tiger I był pierwszy z serii niemieckich czołgów ciężkich z okresu II wojny światowej.

Ilość:
Dostępne na stanie

Tamiya
T32529
4950344061198
2018-10-22

Skala:
1:48

Okres historyczny:
II wojna światowa

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

TAMIYA 32529 Tiger I Initial Production

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Czołg Tiger swój pierwotny kształt przybrał w drugim kwartale 1942 roku - wówczas do konkursu stanęły dwa prototypy. Przetestowano modele firm Porsche i Henschel, a wyniki testów wykazały spore różnice w osiągach i manewrowości pojazdów. Pojazd Porsche wyposażony był w innowacyjny napęd typu „silnik spalinowy-generator prądu-silnik elektryczny”, trudny jednak w obsłudze i wymagający dużej ilości deficytowej miedzi). W maju powtórzono próby na poligonie w Berka. Okazało się, że czołg Henschela, opracowany pod kierunkiem Erwina Adersa, wykazał swoją przewagę nad zbyt awaryjnym prototypem Porsche. Zwycięski projekt otrzymał oznaczenie SdKfz 181 Panzerkampfwagen VI 'Tiger' Ausf. H1 (później, po wprowadzeniu czołgów Tiger II, zmieniono oznaczenie na Ausf. E).