MISTERCRAFT E-03 Czołg PzKpfw T-60 743(r)
  • MISTERCRAFT E-03 Czołg PzKpfw T-60 743(r)

MISTERCRAFT E-03 Czołg PzKpfw T-60 743(r)

28,00 zł

Radziecki lekki czołg rozpoznawczy z okresu II wojny światowej.

Ilość:
Dostępne na stanie

MISTERCRAFT
MCE03
2019-01-24

Skala:
1:35

Okres historyczny:
II wojna światowa

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

MISTERCRAFT E-03 Czołg PzKpfw T-60 743(r)

Model plastikowy do samodzielnego sklejania i pomalowania.

Na początku 1941 zespół konstruktorów radzieckich pod kierownictwem inż. N. Astrowa opracował nowy lekki czołg rozpoznawczy dla Armii Czerwonej. W połowie 1941 roku rozpoczęto jego seryjną produkcję w zakładach w Moskwie. Pierwszy seryjny egzemplarz wyjechał z hal produkcyjnych w dniu 15 września 1941 roku. Czołgi T-60 , po uruchomieniu produkcji seryjnej, zostały wprowadzone do jednostek pancernych Armii Czerwonej. Początkowo tworzono z nich samodzielne bataliony czołgów oraz bataliony niektórych brygad pancernych. Ich głównym zadaniem było prowadzenie działań rozpoznawczych. Z czasem zaczęto z nich tworzyć nawet tzw. lekkie brygady pancerne. Z uwagi na braki w uzbrojeniu pancernym, szczególnie w pierwszym okresie walk, używano ich również do wsparcia piechoty. Ponosiły przy tym ogromne straty z uwagi na słabe opancerzenie i uzbrojenie. Po wprowadzeniu do wyposażenia nowszych czołgów zostały one wycofane z użycia w jednostkach bojowych i przekazane do jednostek szkolnych.