Kategoria: Włókno szklane

Aktywne filtry

Materiały modelarskie z włókna szklanego

Istnieje wiele materiałów, które wykorzystywane są w modelarstwie, przy czym jednym z popularniejszych jest włókno szklane. Czym jest ten surowiec? Włókno szklane jest cienkim włóknem, które wyciąga się ze stopionego szkła, a następnie impregnuje się je żywicą. Jest niezwykle mocnym i odpornym na korozję materiałem, dlatego wszystko, co jest nim wzmocnione stanowi bardzo trwałe i istotne elementy konstrukcyjne. Na co dzień służy często jako izolacja cieplna i akustyczna. Dostępnych jest wiele form włókna szklanego, a każda z nich jest niezwykle ceniona na rynku przemysłowym, a także w modelarstwie. 

Jakie cechy posiadają materiały modelarskie z włókna szklanego

Przede wszystkim są one bardzo wytrzymałe, w szczególności na uszkodzenia mechaniczne, a mimo to zachowują nieproporcjonalnie niską wagę, co jest ich ogromną zaletą. Ponadto surowiec ten wykazuje dużą odporność na korozję i na wysoką temperaturę. Dodatkowo włókno szklane jest sprężyste, przez co jest również rozciągliwe, a tym samym nie ma ryzyka jego zerwania pod wpływem obciążenia. Właśnie ta cecha sprawia, że można dowolnie kształtować materiał. Wszystko to powoduje, że podczas tworzenia modeli możemy bez problemu odkształcać rurki i dopasowywać je do docelowego kształtu oraz wielkości konstrukcji, dlatego z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno osoby doświadczone i zaawansowane w modelarstwie, jak i te dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tym hobby. Nic więc dziwnego, że aluminium jest jednym z popularniejszych surowców tego typu i że to on jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia modeli.

W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju materiały modelarskie z włókna szklanego. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były jak najlepszej jakości, więc masz pewność, że z ich wykorzystaniem wszystkie konstruowane modele będą udane, a dodatkowo nie ulegną mechanicznym zniszczeniom, dlatego będziesz mógł je podziwiać przez długie lata.