Kategoria: Tekturowe

Aktywne filtry

Materiały modelarskie z tektury

Jesteś pasjonatem modelarstwa i marzysz o stworzeniu widowiskowych makiet oraz różnorodnych modeli? W Twoim asortymencie nie może zabraknąć arkuszy tekturowych! Dzięki takim produktom, tworzone przez Ciebie dzieła modelarskie zachwycą oko każdego domownika, a satysfakcja z wykonanej pracy wzrośnie do 100%. Tektura umożliwia tworzenie nawet drobnych elementów, takich jak pagórki, małe rośliny, trawa itp.

Materiały modelarskie z tektury to niezawodny produkt, z którego chętnie korzystają prawdziwi hobbyści. Najczęściej stosowanym jest arkusz tektury, który stosuje się do projektowania i budowy modeli oraz makiet architektonicznych. Modelarze cenią sobie materiały tekturowe ze względu na łatwość użytkowania. Tego typu produkt umożliwia bowiem sprawne wycinanie, klejenie i malowanie. Tektura posiada odpowiednią sztywność i gładką powierzchnię. 

Arkusze tektury najczęściej są stosowane do budowy terenów górzystych. Różnice wysokości w terenie na makiecie możemy uzyskać dzięki sklejeniu kilku jej warstw. Często wykorzystuje się ją również do tworzenia akwenów oraz roślin. Tektura introligatorska jest wykonana w 100% z materiału pozyskiwanego w wyniku recyklingu makulatury. 

Jakie są cechy tektury introligatorskiej?

  • Odpowiednia sztywność, która pozwala na swobodną budowę modeli i makiet modelarskich;
  • Gładka powierzchnia — umożliwia malowanie;
  • Stała gramatura;
  • Różnorodne formaty;
  • Stała wilgotność;
  • Dobra plastyczność — tekturę można wycinać, zginać itp.