Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Kategoria: Sklejki

Aktywne filtry

Sklejki lotnicze

To, że drewno cieszy się ogromną popularnością w modelarstwie to rzecz dość oczywista, ponieważ materiał ten jest niezwykle uniwersalny i można go wykorzystywać na różne sposoby oraz do różnych konstrukcji. W tej kategorii jednak wyróżniamy kilka rodzajów drewnianych części. Jednym z nich jest bardzo popularna sklejka, wykorzystywana na co dzień do praktycznych przedmiotów, takich jak chociażby meble użytkowe. Sama sklejka jest to po prostu materiał kompozytowy sklejony z kilku krzyżujących się, cienkich warstw obłogów, czyli drewna. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna, przy czym dominuje tu buk, brzoza, sosna czy olcha. Tym, co zdecydowanie przemawia na korzyść sklejki jako materiału modelarskiego jest fakt, iż daje się ona dość łatwo wyginać pod wpływem temperatury, dzięki czemu bez problemu można dostosować jej kształt do planowanego wyglądu konstrukcji, co często przydaje się chociażby przy tworzeniu modeli statków. 

Do wyboru mamy tu także materiał, taki jak sklejka lotnicza, która cechuje się doskonałą jakością, precyzją wykonania oraz dużą wytrzymałością. Klejona jest ona klejem wodoodpornym. Choć używa się jej w wielu dziedzinach życia to w największym stopniu jest ona stosowana właśnie przez modelarzy tworzących przy jej wykorzystaniu między innymi makiety. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, ponieważ łatwo się ją obrabia zarówno pod względem wygięcia, jak i rozmiaru, gdyż – w przeciwieństwie do twardych, metalowych materiałów – nie są tu konieczne ściśle określone warunki takie jak nienaturalnie wysoka temperatura czy wyjątkowo mocne narzędzia. 

Materiały modelarskie ze sklejki

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz materiały modelarskie ze sklejki o różnych rozmiarach. Dzięki temu będziesz mógł je dopasować do planowanych modeli i nie będziesz musiał ich ani dosztukowywać, ani też skracać i marnować w ten sposób materiału. Dostępne w naszym sklepie sklejki lotnicze oraz liściaste wykonane są z odpowiednią dokładnością, dlatego też są bardzo wytrzymałe i eliminują ryzyko niepowodzeń przy budowaniu modelu. Dzięki temu z dużą precyzją stworzysz niesamowite konstrukcje, nawet takie do złudzenia przypominające oryginał, na którym chcesz się wzorować.