Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Kategoria: Mosiądz

Aktywne filtry

Materiały modelarskie z mosiądzu

Metalowe materiały wykorzystywane w modelarstwie stanowią jedne z twardszych i wytrzymalszych surowców, które nadają wytrzymałości każdej konstrukcji i umożliwiają jego stabilność oraz należyte rozmieszczenie. Warto wiedzieć, czym tak w zasadzie jest mosiądz. Otóż jest to stop miedzi i cynku, a często zawiera on także inne dodatkowe metale, w tym glinę, ołów, żelazo, krzem, chrom itd. Do jego najważniejszych właściwości chemicznych, które decydują o jego funkcjach należy przede wszystkim topliwość w temperaturze poniżej 1000 stopni Celsjusza. W związku z tym jest on dość ciągliwy, a tym samym względnie łatwy do obróbki plastycznej. Jest to bardzo istotna właściwość, która pozwala łatwiej tworzyć modele, ponieważ formowanie mosiądzu pod wpływem wysokich temperatur ułatwi nam konstruowanie przedmiotów o różnej wielkości. 

Mosiądz jest niesamowicie twardy, a wszystko to dzięki obecności cynku, nadającemu mu wytrzymałości. Dla podkreślenia istotności mosiądzu warto wspomnieć, że materiał ten wykorzystywany jest między innymi w armaturze, okuciach budowlanych, śrubach okrętowych, a także mniej spektakularnych, ale równie istotnych klamkach, moździerzach czy monetach. Poza tym ogromna ilość prętów, rur, drutów i blach wykonana jest właśnie z mosiądzu. W związku z tym użycie go w modelarstwie jest świetnym rozwiązaniem, by stworzyć wszystko to, co sobie zaplanujesz, niezależnie od tego, czy jesteś początkujący w modelarstwie, czy też bardziej zaawansowany.

W naszym sklepie znajdziesz między innymi materiały modelarskie z mosiądzu, w tym rurki i pręty mosiężne. Oprócz właściwości samego materiału istotne jest tu również wykonanie produktów.  Dostępne u nas materiały cechują się przede wszystkim wysoką jakością i precyzyjnym ukształtowaniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że stworzone przez Ciebie modele będą wytrzymałe mechanicznie, a także chemicznie. Ponadto dopasujesz je do wielkości tworzonego modelu.