Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Kategoria: Makiety

Aktywne filtry

Makiety, dioramy ­- akcesoria i materiały

Makiety modelarskie pozwalają na fizyczne zobrazowanie danej części przestrzeni w odpowiednio mniejszej skali. Umożliwia to całościowe spojrzenie na obiekt i otoczenie. Popularne makiety historyczne umożliwiają przybliżenie ducha minionych epok, są bardzo widowiskowym dodatkiem do wykładów i pokazów różnego typu, a odpowiednio wyeksponowane tworzą niezwykłą atmosferę pomieszczenia, w którym się znajdują. Liczba środków, które można wykorzystać do zrobienia makiety jest naprawdę ogromna i ogranicza ją jedynie wyobraźnia twórcy. Oczywiście można także skorzystać z całej gamy gotowych materiałów modelarskich oraz licznych akcesoriów, które wyśmienicie imitują teren np. mur, trawę, a nawet kolor listowia, zależny od pory roku. 

Makiety architektoniczne -­ elementy

Dzisiaj do przedstawienia obiektu czy wnętrza projektanci i architekci zazwyczaj używają specjalistycznych programów komputerowych. Okazuje się jednak, że programy 3D nie spełniają wszystkich wymogów zobrazowania przestrzeni i tym samym makiety ciągle są towarem pożądanym i wykorzystywanym w pracy architekta. Podstawowy materiał w konstruowaniu makiety koncepcyjnej to blok techniczny. Szybkie i uproszczone przedstawienie bryły obiektu to punkt wyjścia do stworzenia profesjonalnej makiety. Makieta z kolei często bazuje na kartonie, który łatwo się tnie i wygina. Kolejny niezbędny materiał to pianka dostępna w różnych grubościach, wielkościach, sztywnościach i kolorach, choć najbardziej popularnym kolorem jest czysta biel. Nie powinno się jej malować, gdyż wyraźnie widać nierówności pokrycia farbą. Niewątpliwą jej największą zaletą jest lekkość i łatwość cięcia. 

Materiały do makiet modelarskich

A co otoczeniem? W końcu sama makieta przytwierdzona do płaskiej powierzchni, nawet jeśli wykonana z niezwykłą precyzją i zaangażowaniem, nie będzie miała takiego efektu, jak obiekt w otoczeniu pięknej zieleni, parku, ścieżek i innych elementów krajobrazu, które urzeczywistnią wpasowanie go w daną przestrzeń. Drzewa i krzewy są istotnym elementem makiety terenu, gdyż bardziej ją urealniają. Należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowanie roślin odpowiedniej wysokości w odniesieniu do skali makiety. Trzeba również sprawdzić do jakiej wysokości rosną w rzeczywistości gatunki roślin, które chce się przedstawić. Wśród materiałów roślinnych są barwione mchy, z których można tanio i prosto wykonać drzewa i krzewy. W ofercie naszego sklepu znajdują się elementy zieleni, jak i mury, żwirek, kamienie czy asfalt na ulicę