Kategoria: Kleje

Aktywne filtry

Szeroka oferta naszego sklepu internetowego obejmuje kleje wykorzystywane podczas łączenia rozmaitych materiałów. Odpowiedni wybór kleju spowoduje, że klejenie będzie skuteczne, niezawodne i o wiele bardziej wydajne. Zawsze przed zakupem warto wziąć po uwagę swoje potrzeby i używać preparatu zgodnie z jego przeznaczeniem, ponieważ tylko to zagwarantuje spodziewany efekt.

Kleje do drewna

Często to biały klej, który wiele osób pamięta ze szkoły podstawowej. Stosuje się go w projektach rzemieślniczych i stolarskich oraz różnego rodzaju naprawach. Za pomocą kleju do drewna można uzyskać wyjątkowo trwałe spoiny, wykazuje on także dużą przyczepność do klejonych powierzchni. Z powodzeniem używany jest do łączenia drewna z metalem, drewnem, tkaninami, papierem, skórą, filcem i wieloma innymi materiałami.

Kleje cyjanoakrylowe

„Uniwersalność” to najtrafniejsze słowo, które charakteryzuje kleje cyjanoakrylowe. Cenione są przede wszystkim ze względu na to, że mogą wiązać ze sobą niemal wszystko i to w bardzo krótkim czasie. Jedynym materiałem, do którego nie zaleca się stosowania kleju cyjanoakrylowego, jest szkło. Wykazują natomiast dużą skuteczność podczas łączenia elementów z drewna, gumy czy metalu. Kleje cyjanoakrylowe mają krótszy termin przydatności do użycia od innych klejów, więc warto zużyć je niedługo po otwarciu opakowania.

Kleje epoksydowe

Pozwalają uzyskać bardzo silne wiązania, które zachodzą w ciągu kilku minut. Stanowią mieszankę dwóch składników: żywicy oraz utwardzacza. Po zmieszaniu zachodzi reakcja chemiczna, która powoduje utwardzenie żywicy. Producenci przygotowali również odmianę jednoskładnikową, która do utwardzenia będzie potrzebować wyższej temperatury. Klej epoksydowy sprawdza się podczas klejenia stłuczonego szkła, ceramiki, zabawek, drewna, metalu i wszystkich innych połączeń, które muszą cechować się wysoką wytrzymałością

Kleje modelarskie

Odpowiedni klej to niezbędny element pracy każdego modelarza. Wybór najlepszego kleju modelarskiego ma kluczowe znaczenie, aby wykonane eksponaty przetrwały próbę czasu. Istotny jest wybór preparatu, który nie odkształci tworzywa sztucznego, ani nie zakłóci żadnego z etapów wykończenia, np. nie będzie wpływał na działanie farb. Warto dobrać klej pod materiał, z którego model ma zostać wykonany.

Kleje introligatorskie, szewskie, sekundowe i inne

Nasz sklep internetowy w swoim asortymencie posiada także inne kleje, np. szewskie, introligatorskie, biurowe w sztyfcie, sekundowe, montażowe do mebli, stolarskie czy przeznaczone do pracy w technikach decoupage. Klej jest jednym z najważniejszych i niezastąpionych przedmiotów. Ma zapewnić długotrwały i przede wszystkim skuteczny efekt, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego kleju.