Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kategoria: Kaligrafia

Aktywne filtry

Narzędzia do kaligrafii

Słowo kaligrafia po grecku oznacza sztukę pięknego pisania. Tworzenie kaligrafii to umiejętność, która wymaga początkowo sporo praktyki. Potrzeba bowiem nieco czasu, aby zaprzyjaźnić się ze swoim piórem lub mediami, ale w tym przypadku jak najbardziej trafne okazuje się powiedzenie: praktyka czyni mistrza. To kreatywne hobby doskonali staranność, pobudza zmysły estetyczne, a także sprawia ogromną przyjemność. Sztuka tworzenia ręcznego pisma ozdobnego nie wymaga zbyt wielu przyborów i akcesoriów. Choć oczywiście istnieje masa narzędzi do kaligrafii, które można odkrywać wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania. Z jednej strony kaligrafia może być po prostu źródłem dobrej zabawy, ale z drugiej dzięki niej pojedyncze słowa czy nawet litery wyglądają niczym dzieła sztuki. Oryginalnie, niestandardowo rysowane litery tworzą unikalne kompozycje, wykorzystywane często na obszarze sztuki i grafiki, począwszy od projektowania kartek okolicznościowych, a skończywszy na kunsztownych tatuażach.

Przydatne akcesoria do kaligrafii

Jakie narzędzia do kaligrafii warto kupić na początku?

  • pióra wieczne;
  • różnobarwne tusze o wyrazistych, mocno nasyconych kolorach, odporne na blaknięcie pod wpływem światła;
  • papier – na starcie przygody z kaligrafią wystarczy zwykły papier lub szkicownik do ćwiczenia techniki, a prace jednak warto wykonywać na lepszym papierze; 
  • naboje atramentowe do piór w wielu kolorach.

Które akcesoria do kaligrafii mogą okazać się również pomocne? Dla początkujących adeptów sztuki niezbędne mogą okazać się ołówki, gumki do mazania czy linijki. Warto po nie sięgnąć, szkicując słowa czy wyznaczając linie pomocnicze.