Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Kategoria: Farby geodezyjne

Aktywne filtry

Farby geodezyjne w sprayu

Precyzja znakowania oraz trwałość znaku najwyższej jakości! Farby geodezyjne marki Stanger to skuteczny i efektywny sposób na znakowanie rozmaitych powierzchni podczas prowadzenia prac. Dzięki dużej gęstości, pozostawiają doskonale widoczny znak oraz wyróżniają się wysoką wydajnością. Opatentowany system Stop&Go wyśmienicie zabezpiecza spray przed przypadkowym naciśnięciem i nie brudzi rąk. Farby dla geodetów wyprodukowane przez markę Stanger są fluorescencyjne, dlatego też bardzo dobrze widać je nawet o zmroku. Charakteryzują się wysoką przyczepnością do różnego rodzaju, nawet mokrego, podłoża, natomiast po naniesieniu znaku farba nie spływa.

Farby geodezyjne Stanger występują w bogatej palecie kolorów:

  • pomarańczowy
  • żółty
  • różowy
  • czerwony
  • zielony
  • niebieski

Spray geodezyjny

Spray geodezyjny to komfortowe i proste w użyciu narzędzie, które zdecydowanie usprawnia pracę. Podczas pomiarów geodezyjnych, wyznaczania zarysów wykopu na budowie, oznaczeniu przebiegu instalacji lub po prostu w sytuacji, w której chcemy umieścić jakiś znak lub opis na każdym podłożu, niezbędna może okazać się farba do znakowania. Farbą umożliwiającą szybkie a zarazem precyzyjne i długotrwałe wykonanie znaku (w postaci punktu, liczby czy opisu) na każdej praktycznie powierzchni, jest farba w postaci aerozolu. Na rynku można spotkać najczęściej farby geodezyjne na bazie wody i rozpuszczalnika, przy czym to te drugie są zdecydowanie bardziej trwałe. W pracach geodezyjnych znakowanie odbywa się właściwie tylko i wyłącznie na powierzchni ziemi, betonie lub na palikach, więc warto pamiętać, że farba, która nie będzie działała w pozycji odwróconej, będzie właściwie bezużyteczna. Na rynku można znaleźć również wiele modeli farb do znakowania z aplikacją w każdej pozycji. Takie farby geodezyjne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba umieścić odpowiednie oznaczenie na ścianie, drzewie czy innym pionowym elemencie.

Fluorescencyjne farby do znakowania

Bardzo istotną cechą farb geodezyjnych do znakowania w sprayu jest trwałość znaku, jaki dana farba pozostawia. Spray geodezyjny o najwyższej jakości składników pozostawia ślad widoczny nawet powyżej roku. Tak zaznaczony punkt pozwala powrócić do pomiarów nawet długo po zakończeniu danego etapu lub dokonać kontroli przeprowadzonych prac. Oczywiście zdarzają się również sytuacje, w których znak nie powinien być aż tak długo widoczny, na przykład na obiektach zabytkowych lub przystosowanych do zawodów sportowych. Producenci oferują więc także produkty dedykowane do zastosowań w takich sytuacjach, gdzie oznaczenie przestaje być widoczne maksymalnie po 14 dniach. Warto również mieć na uwadze, że prace budowlane i geodezyjne często wykonywać trzeba także przy nie najlepszych warunkach pogodowych, o zmierzchu lub we mgle. Bardzo istotna w takim wypadku jest widoczność znaku wykonanego farbą do znakowania. Najlepsze farby geodezyjne w sprayu posiadają funkcję fluorescencyjności, dzięki dużej ilości pigmentu wysokiej jakości są doskonale widoczne nawet przy niewielkim oświetleniu.