ITALERI 6028 Jazda rzymska
  • ITALERI 6028 Jazda rzymska
  • ITALERI 6028 Jazda rzymska
  • ITALERI 6028 Jazda rzymska

ITALERI 6028 Jazda rzymska

31,00 zł

Jazda rzymska

Ilość:
Dostępne na stanie

Italeri
I6028
2018-10-23

Skala:
1:72

Okres historyczny:
przed I wojną światową

Klej:
nie zawiera

Farby:
nie zawiera

Wiek:
14+

  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.

Italeri 6028 Roman Cavalry

Model plastikowy do samodzielnego sklejenia i pomalowania.

Formacja wojskowa w starożytnym Rzymie, walcząca i poruszająca się konno.

Zarówno w czasach republiki jak i cesarstwa rekrutowała się głównie z barbarzyńskich sprzymierzeńców (foederati) między innymi Galów i Germanów. W legionach istniały jednak także oddziały jazdy składające się z Rzymian – początkowo byli to ekwici. Podział cesarstwa na dwie części (zachodniorzymskie i wschodniorzymskie), sprawił iż zwiększyła się rola kawalerii. We wschodniej części stała się ona nawet trzonem armii rzymskiej. Jazda podobnie jak piechota przez cały czas istnienia państwa rzymskiego ulegała przemianom.