Kategoria: Figurki

Aktywne filtry

Figurki modelarskie do sklejania i malowania

Figurki modelarskie do sklejania to gałąź modelarstwa, która fascynuje i przyciąga wielu miłośników modelarstwa. Figurki przenoszą modelarza w najrozmaitsze epoki historyczne. Przedstawiają wiele formacji wojskowych: znajdują się tutaj między innymi załogi czołgów, oddziały piechoty Wehrmachtu, żołnierze SS, armii brytyjskiej czy amerykańskiej. Reprezentują również bardziej odległe epoki historyczne, takie jak wojna secesyjna czy czasy napoleońskie, oraz czasy mniej odległe, jak na przykład wojna w Wietnamie. Sklejanie i malowanie figurek to nieoceniona lekcja historii. Można obserwować ewolucję uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia, która dokonuje się na przestrzeni wieków. Praca z figurkami do sklejania wymaga niezwykłej precyzji i skupienia, ale nie sposób nie docenić ich zjawiskowego wyglądu, kiedy są już gotowe.

Figurki do sklejania wyglądają bardzo efektownie eksponowane samodzielnie. Mogą stanowić także cenne uzupełnienie lub główny temat dioram i makiet, ożywiając wybraną kompozycję oraz dodając jej autentyczności. Są niezrównane i wręcz konieczne do obrazowania scen bitewnych i walki w bezpośrednim kontakcie. W naszym sklepie modelarskim dostępne są pojedyncze figurki żołnierzy wykonane w większych skalach, np. 1:16, w których wiernie oddano wszelkie detale, jak i zestawy składające się z wielu figurek, które można z powodzeniem stosować w wybranych aranżacjach na dioramach czy makietach.

Rodzaje figurek modelarskich

Figurki do sklejania wykonuje się głównie z trzech materiałów: z plastiku, żywicy oraz metalu. Figurki z żywicy cechują się lepszym odwzorowaniem szczegółów niż figurki wykonane z plastiku. Jedyną wadą jest ich cena, ponieważ są zdecydowanie droższe. Dlatego też z reguły kupują je doświadczeni i bardziej wymagający modelarze. Są też o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż figurki plastikowe.

Podczas malowania plastikowych figurek modelarskich warto pokrywać farbą elementy jeszcze przed sklejeniem. Niestety malowanie gotowej figurki nie będzie takie dokładne, a na dodatek może okazać się wręcz kłopotliwe, jeśli chodzi o nadanie barwy detalom. Bardzo istotny jest też prawidłowy dobór farb. Ważne, by możliwie jak najwierniej odwzorowywały kolory umundurowania obowiązujące w danej epoce.

W ofercie naszego sklepu znajdują się figurki do sklejania w różnych skalach: 1:16, 1:35, 1:72, 1:76. Obok figurek żołnierzy posiadamy także figurki zwierząt, dinozaurów, współczesnych motocyklistów czy np. zespołu mechaników rajdowych zajmującego się serwisem pojazdów. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu modelarskiego Hobby-Model!