DJI Phantom 4 PRO (kamera 4K 20MP, lightbridge, akumulator LiPo 5350mAh, zasięg 3500m)

5 999,90 zł
Ilość:
Ostatnie sztuki w magazynie

DJI
DJI/WM331A-GL300F
  • Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd. Darmowa dostawa obowiązuje dla zamówień złożonych na kwotę powyżej 400,00 zł. Promocja nie dotyczy przedmiotów tj.: sztalugi itd.
  • Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze. Gwarantujemy zadowolenie z zakupów lub zwracamy za nie pieniądze.
  • W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki. W przypadku kiedy zamówiony towar nie spełnia Państwa oczekiwań dostępny jest jego zwrot w terminie do 14 dni od odebrania przesyłki.


Ulepszona kamera wyposażona została w 1 – calowy, 20 – megapikselowy sensor, zdolny do wykonywania zdjęć w formacie 4K / 60 fps oraz posiada tryb Burst Mode przy 14 kl./sek.
Wykorzystanie stopów tytanu i magnezu w trakcie procesu produkcyjnego, zwiększyło sztywność ramy i zmniejszyło ciężar, dzięki czemu Phantom 4 Pro jest zbliżony wagowo do Phantom 4.
System Flight Autonomy dodaje dwa czujniki wizji „wstecznej”  oraz systemy 5 – kierunkowego wykrywania przeszkód i 4 – kierunkowego unikania przeszkód, działające na podczerwień.


NOWA KAMERA

Kamera pokładowa została przeprojektowana praktycznie od podstaw. Mamy teraz przyjemność korzystać z kamery wyposażonej w 1 – calowy, 20 – Megapixelowy czujnik CMOS. Specjalnie zaprojektowany obiektyw składa się z ośmiu elementów rozmieszczonych w siedmiu grupach, jest to pierwsza kamera DJI używająca mechanicznej migawki, eliminująca zniekształcenie obrazu powstałe podczas filmowania obiektów poruszających się z dużą prędkością lub podczas samego lotu z dużą prędkością. Mocniejsze przetwarzanie wideo obsługuje wideo 4K H.264 przy 60 kl./sek. I H.265 4K przy 30 kl/sek., z szybkością 100 Mb/s. Zaawansowane czujniki i procesory zapewniają doskonały przechwyt obrazu z większą ilością szczegółów i zapewniają dane obrazu potrzebne do profesjonalnej post produkcji.


5 – KIERUNKOWE WYKRYWANIE PRZESZKÓD

FlightAutonomy został rozszerzony o dodatkowy zestaw wysokiej rozdzielczości stereofonicznych czujników wizyjnych umieszczonych z tyłu, oprócz pary czujników znajdującej się z przodu. Ponadto, po prawej i lewej stronie mamy zestawy czujników na podczerwień. Cała ta sieć tworzy systemy 5 – kierunkowego wykrywania przeszkód i 4 – kierunkowego unikanie przeszkód, chroniąc Phantom 4 Pro przed większością przeszkód i daje filmowcom zaufanie oraz możliwość robienia bardziej złożonych zdjęć.


 

NOWY SYSTEM TRANSMISJI WIDEO LIGHTBRIDGE

Kontroler Phantom 4 Pro dostał ulepszoną wersję systemu Lightbridge HD, która dodaje obsługę transmisji 5.8 GHz. Umożliwia nam to przebicie się przez zakłócenia i eliminuje opóźnienia powstałe w wyniku lotu nad obszarem o dużym obciążeniu częstotliwości 2.4 GHz.
Lightbridge HD system, wykorzystywany w Phantom 4 Pro do transmisji sygnału używa TDM (Time Division Multiplexing – umożliwiając odbieranie sygnałów wideo oraz przesyłanie sygnałów kontrolera na tej samej częstotliwości. Po włączeniu, Phantom 4 Pro automatycznie ocenia jakość, poziom sygnału i wybiera częstotliwość transmisji z najniższym poziomem zakłóceń.

SYSTEMY INTELIGENTNEGO LOTU

 

 

 

DRAW – nowa technologia sterowania punktami. Wystarczy narysować trasę na ekranie,
a Phantom 4 Pro poruszy się w tym kierunku, przy zachowaniu jego wysokości. Pozwala to pilotowi skoncentrować się na sterowaniu kamerą i umożliwia wykonywanie bardziej złożonych zdjęć. Do wybory mamy dwa tryby rysowania, które mogą być użyte w różnych scenariuszach.

Do przodu: Dron podąża trasą ze stałą prędkością, kamera jest skierowana przodem do kierunku lotu.

Wolny: Dron podąża wzdłuż trasy po wydaniu instrukcji, kamera może być skierowana w dowolnym kierunku podczas lotu.
 

ACTIVETRACK – Phantom 4 Pro automatycznie rozpoznaje przedmioty, śledzi je i potrafi je uchwycić w ruchu, co ułatwia wykonywanie bardziej złożonych zdjęć.
Podążanie za szybko poruszającymi się obiektami może być bardzo dużym wyzwaniem, jednak zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu używane przez Phantom 4 Pro pozwalają rozpoznać i śledzić obiekt podczas utrzymywania go w ramce. Co więcej, nowy algorytm rozróżnia czy robimy zdjęcie ludziom, pojazdom, zwierzętom i dostosowuje dynamikę swojego lotu tak, abyśmy mogli wykonać gładkie strzały.

TRACE – podążanie ZA lub PRZED obiektem, automatyczne unikanie przeszkód
PROFILE – latanie obok fotografowanego obiektu pod różnymi kątami, aby uzyskać zdjęcie z profilu
SPOTLIGHT – utrzymuj kamerę wycelowaną w obiekt podczas latania praktycznie wszędzie
 

TAPFLY – Lataj w dowolnym kierunku, który jest widoczny na ekranie, za pomocą zwykłych kliknięć. Wystarczy dotknąć ekranu, aby płynnie wyregulować kierunek lotu, przy jednoczesnym unikaniu przeszkód, gdy dotkniemy go ponownie lub użyjemy drążka możemy całkowicie zmienić kierunek lotu. Nowa funkcja AR route przekazuje nam pozycję drona w czasie rzeczywistym, na bieżąco korygując i dostosowując trasę.
Jednoczesna kontrola wysokości lotu, przebiegu, prędkości oraz kamery za pomocą dżojstików może przysporzyć początkującym wiele trudności. TapFly Free pozwala operatorowi ustawić kierunek lotu przy zachowaniu kontroli nad obracaniem się drona czy gimbala. Do wyboru mamy trzy tryby systemu:

TapFly Forward – Kliknij aby polecieć we wskazanym kierunku
TapFLy Backward – Kliknij aby polecieć w kierunku odwrotnym do kliknięcia (np. kliknięcie w prawym dolnym rogu ekranu, będzie skutkowało lotem w lewy górny róg)
TapFly Free – Blokowanie lotu we wskazanym kierunku, przy zachowaniu kontroli nad obracaniem się Phantom 4 Pro i gimbala. (UWAGA: W tym trybie niedostępna jest funkcja Obstacle Avoidance – Unikanie Przeszkód)

 

Return to Home – w swoim uaktualnionym trybie Return to Home Phantom 4 Pro automatycznie wybiera najlepszą trasę, w zależności od panujących warunków i otoczenia. Rejestruje swoją trasę w locie, by w razie utraty łączności powrócić bez przeszkód na wybraną ścieżkę.
Bazując na wysokości swojego lotu w momencie utraty sygnału, Phantom 4 Pro jest w stanie dostosować swoją trasę tak, aby ominąć wszystkie przeszkody zarejestrowane wcześniej. W momencie startu Phantom 4 Pro nagrywa

 

Gesture Mode – korzystając z trybu gestów, łatwo możemy uchwycić np. dowolne selfie za pomocą kilku ruchów dłoni bez pomocy zdalnego sterowania. Zaawansowana technologia wizyjna umożliwia odbieranie instrukcji wydawanych gestami. Osoba po prostu podnosi ramiona, gdy patrzy w kamerę, a Phantom 4 Pro rozpoznaje ruch – umieszcza osobę w środku kadru. Gdy jesteśmy gotowi, dajemy sygnał, rozpoczyna się trzy sekundowe odliczanie, a my mamy czas na przyjęcie idealnej pozy bez pilota zdalnego sterowania.